Prezident farmoni taqdirlash

O’zbekiston Respublikasi Prezidendti Shavkat Mirziyoyevning 2018 yil 28 avgust kuni «O‘zbekiston Respublikasi Davlat mustaqilligining yigirma yetti yilligi munosabati bilan fan, ta’lim, sog‘liqni saqlash, adabiyot, madaniyat, san’at, ma’naviyat va ma’rifat hamda ijtimoiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida»gi farmonni imzoladi.

Mukofotlanganlar ro‘yxati:

“O‘zbekiston Respublikasi fan arbobi”

Yo‘ldoshev Behzod Sodiqovich – O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi prezidenti

“O‘zbekiston Respublikasi xalq baxshisi” 

Tog‘aev Baxshikul Karimovich – Qumqo‘rg‘on tumanidagi “Surxon tongi” ashula va raqs badiiy havaskorlik jamoasi baxshisi, Surxondaryo viloyati

“O‘zbekiston Respublikasi xalq yozuvchisi”

Abduraxmanov Orazbay – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan artist”

Ruzieva Anor Rayimovna – Qashqadaryo viloyat musiqali drama teatri vokal artisti

Xabibov Ne’matulla Maxaramovich – Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri opera solisti

Xalknazarova Lizaxan Utepbergenovna – Qoraqalpoq davlat yosh tomoshabinlar teatri aktyori

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiyi”

Abduraximov Axmad Mamadjanovich – Toshloq tumanidagi 22-bolalar musiqa va san’at maktabining an’anaviy xonandalik sinfi o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati

Inoyatov Raxmatullo – Buxoro san’at kolleji an’anaviy xonandalik bo‘limi o‘qituvchisi

Muminova Lola Raximovna – Respublika bolalar ijtimoiy moslashuvi markazi direktorining ilmiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

Orzieva Dilbar Adizovna – Navoiy shahridagi Mehribonlik uyi direktori

Raximov Eshturdi – Mehnat faxriysi, “Nuroniy” jamg‘armasining Nurobod tumani Kengashi a’zosi, Samarqand viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sportchi» 

Yefremov Ivan Vladimirovich – Og‘ir atletika bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi

“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan

Abdullaeva Nasiba Melikovna – “O‘zbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi

Ahmedov Yoqub – O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktyori

Baymuradov Elmurod Dilmurodovich – Shahrisabz shahridagi “Baxtli bolalik” namunali bolalar maqomchilar ansamblining badiiy rahbari, Qashqadaryo viloyati

Jo‘raev Sherali – “O‘zbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi

Zakirov Farrux Karimovich – “Yalla” ansambli badiiy rahbari

Otajonov Ortiq – O‘zbekiston xalq artisti

Sagdiev Yodgar Xabibovich – O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktyori

Usmonova Yulduz Ibragimovna – “O‘zbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan 

Aleushieva Jgagul Smailovna – Shumanay tumani 57-sonli qishloq oilaviy poliklinikasi ginekolog shifokori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Axmedova Zaxro Raxmatovna – O‘zbekiston Fanlar akademiyasi Mikrobiologiya instituti laboratoriyasi mudiri

Djalalov Boxodir Fazletdinovich – O‘zbekiston Badiiy akademiyasi a’zosi, rassom

Jalilov Ismoil To‘laganovich – O‘zbekiston Milliy simfonik orkestri badiiy rahbari

Kamalov Telman Tolyaganovich – Respublika ixtisoslashtirilgan endokrinologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi qandli diabetning yiringli asoratlari bo‘limi mudiri

Kamilova Xalida Xafizovna – Toshkent to‘qimachilik va yengil sanoat instituti o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori

Kurbanov Raxmatjon Xudarganovich – Urganch shahar 2-bolalar musiqa va san’at maktabi direktori, Xorazm viloyati

Lutpullaev Xayrulla – O‘zbekiston xalq artisti

Muminova Zulfiya Mardanovna – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoira

Rashidov Tursunbay – O‘zbekiston Fanlar akademiyasi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti bosh ilmiy xodimi

Sabirov Leonard – Samarqand davlat universitetining nazariy fizika va kvant elektronikasi kafedrasi professori

Tojiboev Maxmudjon Gozievich – O‘zbekiston davlat konservatoriyasining an’anaviy ijrochilik kafedrasi professori

Xalilova Mavluda Boltaevna (Matluba Dadaboeva) – O‘zbek milliy maqom san’ati markazi katta ilmiy xodimi

Yuldashev Akmal Akramovich – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Farg‘ona viloyati filiali direktori

I darajali “Sog‘lom avlod uchun” ordeni bilan

Varisova Maksuda Azizovna – Zangiota tumani tibbiyot birlashmasining 19-qishloq oilaviy poliklinikasi mudiri, Toshkent viloyati

II darajali “Sog‘lom avlod uchun” ordeni bilan

Abdujapparov Sulayman Baxreddinovich – Jizzax viloyati onkologiya dispanseri bosh shifokori

Baxronov O‘tkir Shodievich – Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Navoiy viloyati filiali kardiologiya bo‘limi shifokori

Boydedaev Toxir Raximjonovich – Namangan shahar 1-sonli shifoxona bosh shifokori

Dadamuxamedova Shaxida Mubashirovna – Buxoro viloyat ko‘z kasalliklari shifoxonasi bosh shifokori

Djuraev Mirjalol – Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining Samarqand filiali direktori

Nazarov Nutfullo – G‘ijduvon tumani tibbiyot birlashmasi 68-qishloq oilaviy poliklinikasi shifokor-terapevti, Buxoro viloyati

Qosimova Feruza Abduvalievna – Mirzaobod tumani tibbiyot birlashmasiga qarashli “Navro‘z” qishloq vrachlik punkti mudiri, Sirdaryo viloyati

Qurbonov Sherali Shaymatovich – Denov tuman tibbiyot birlashmasi shoshilinch tibbiy yordam bo‘limi mudiri, Surxondaryo viloyati

“Do‘stlik” ordeni bilan

Asretdinov Xasanboy Yuldashevich – Norin tumani madaniyat bo‘limi mudiri – madaniyat va aholi dam olish markazi direktori, Namangan viloyati

Axmedov Murod Erkinovich – Navoiy viloyati ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi bosh shifokori

Ahmedova Zarina Ahmedovna – O‘zbekiston badiiy jamoalari ijodiy birlashmasi “Navro‘z” ashula va raqs ansambli badiiy rahbari

Baltaniyazov Sarsenbay Aytmuratovich – O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutining Nukus filiali rejissyorlik va aktyorlik mahorati kafedrasi dotsenti

Berdimurodov Amridin Ergashovich – O‘zbekiston Fanlar akademiyasi Arxeologiya instituti direktori

Varlamova Natalya Gennadevna – O‘zbekiston orkestrlari birlashmasi Milliy simfonik orkestri artisti

Gafurov Sattarjon – Namangan viloyati tojik milliy madaniy markazi raisi

Djurabaeva Charosoy Xosiljanovna – Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri Yoshlar baleti (“Tumor” raqs ansambli) badiiy rahbari

Dolimov Ulug‘bek – Mehnat faxriysi, adabiyotshunos olim

Ivanov Sergey Vikentevich – “Usto” uyushmasi a’zosi, usta kulol

Karimbaeva Nigora Abduraxmanovna – O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat instituti o‘qituvchisi, kinoaktyor

Kerimov Fikrat Azizovich – O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti jismoniy tarbiya nazariyasi va uslubiyati kafedrasi professori

Kurbonov Xasan Ismatovich – Kitob tumanidagi “Kitob gullari” ashula va raqs ansambli badiiy rahbari, Qashqadaryo viloyati

Lixodzievskiy Anatoliy Stepanovich -O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining rus tili va adabiyoti kafedrasi professori

Mahmudov Nizomiddin Mamadalievich – O‘zbekiston Fanlar akademiyasi O‘zbek tili, adabiyoti va folklori instituti direktori

Musaeva Firuza Yusupovna – “Farhod” madaniyat saroyi “Baxtli bolalik” xalq raqs ansambli baletmeysteri, Navoiy viloyati

Muxitdinova Larisa Asamovna -V.A.Uspenskiy nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa akademik litseyi direktori o‘rinbosari, fortepiano bo‘limi o‘qituvchisi

Nazarova Zulfiya Sheralievna – Jizzax viloyati perinatal markazi reanimatsiya va anesteziologiya bo‘limi katta hamshirasi

Nazarova Salima Kayumovna – Qoraqalpog‘iston Respublikasi endokrinologiya dispanseri bosh shifokori

Razakov Nabi – Amerika Qo‘shma Shtatlarining Nyu-York shahridagi “Star layt” studiyasi rejissyori

Saidov Farxod Djuraevich -Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi Madaniyat va ma’rifat markazi xonandasi

Saitova Erkinoy – Toshkent davlat milliy raqs va xoreografiya oliy maktabi o‘qituvchisi

Toksanbaeva Gulbaxar Orazbaevna – Mo‘ynoq tuman madaniyat va aholi dam olish markazi direktori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

To‘raev Halim – Buxoro davlat universiteti tarix kafedrasi professori

Tursunov Sanjar Shokirjon o‘g‘li – Boks bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi

Tursunova Xurshidaxon Atabaevna – O‘zbekiston davlat konservatoriyasi bastakorlik va cholg‘ulashtirish kafedrasi dotsenti

Usmanov Farid – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

Usmanova Dilbar Saidmaxmudovna – Qibray tumanidagi “Farhod – madad shifo” xususiy klinikasi endokrinologiya bo‘limining oliy toifali shifokor-endokrinologi va klinika menejeri, Toshkent viloyati

Chernisheva Anastasiya Igorevna – Toshkent shahar ruhiy kasalliklar klinik shifoxonasi bo‘lim mudiri

Sheralieva Tatyana Turgunovna – Farg‘ona viloyati madaniyat va aholi dam olish markazi direktori

Yusupov Djalil Djo‘rabaevich – O‘zbekiston Fanlar akademiyasi Yadro fizikasi instituti bosh muhandisi

Mamlakatimizda ijtimoiy va ma’naviy-ma’rifiy sohalarda amalga oshirilayotgan islohotlardagi faol ishtiroki, samarali mehnati, yosh avlodni Vatanga muhabbat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash ishiga qo‘shgan hissasi uchun quyidagilar mukofotlansin:

“Shuhrat” medali bilan

Abduraxmanov Kamil Fazilovich – Toshkent vrachlar malakasini oshirish institutining onkologiya kafedrasi dotsenti

Azlarov Akmal Akramovich – “Hunarmand” uyushmasi a’zosi, yog‘och-o‘ymakor usta

Annazarov Jasvantbek Baxramovich – O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, haykaltarosh

Babanazarov Baxodir Babajanovich – O‘zbekiston Badiiy akademiyasi Sirdaryo viloyat ixtisoslashtirilgan san’at maktab-internati direktori

Berdimbetova Gulaim Yesenovna – Respublika markaziy ko‘zi ojizlar kutubxonasi direktori o‘rinbosari

Boltaev Farxod Nazarovich – Surxondaryo viloyati musiqali drama teatri rejissyori

Daminov Irgash Inoyatovich – Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi bo‘lim boshlig‘i

Kan Vitaliy Sergeevich – Toshkent axborot texnologiyalari universiteti teleradioeshittirish tizimlari kafedrasi katta o‘qituvchisi

Kattaeva Fotima Boltaevna – Qarshi shahridagi «Muruvvat» nogiron bolalar internat uyi enagasi

Mirzaeva Zebo Boymanovna – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoira

Mustafokulov Samariddin Istatpulotovich – Samarqand shahar tarixi “Afrosiyob” muzeyi direktori

Nurmatov Xabibulla Isanbaevich – R.Glier nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa akademik litseyining o‘zbek xalq cholg‘ulari bo‘limi o‘qituvchisi

Razikova Fotima Bafoevna – Buxoro viloyat bolalar uyi bosh tarbiyachisi

Raxmatullaev O‘ktam G‘ulomovich – Bo‘ka tumanidagi 19-bolalar musiqa va san’at maktabi direktori, Toshkent viloyati

Tulaeva Oyim Turaevna – O‘zbekiston orkestrlari birlashmasi Respublikada xizmat ko‘rsatgan xor jamoasi artisti

Fazlutov Zamir Yamilevich – Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri balet artisti

Xodjaev Ablat – O‘zbekiston Fanlar akademiyasi Sharqshunoslik institutining yetakchi ilmiy xodimi

Shaybakova Liliya Vadimovna – Yoshlar simfonik orkestri artisti

Shodiev Muzafar Yuldoshovich – “O‘zbekfilm” aksiyadorlik jamiyati kinorejissyori

Eshniyozov Jo‘rabek Jabborovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Davlat test markazi test sinovlarining kompyuter tahlili va axborotlashtirish boshqarmasi boshlig‘i